Kinek és mikor ajánljuk a lézerterápiát
A lézerterápia hatásai
A lézerterápia által a lézersugarak kölcsönhatásba lépnek a sejtek molekuláival, így pozitív hatással vannak a sejtek regenerációjára, a vérkeringésre és az oxigénellátásra. A lézerterápia biológiai és klinikai hatásait különböztetjük meg.
- Biológiai hatásai: a lézerterápia jótékony hatással van a sejtekre, mivel segíti a sejtek szaporodását, illetve regenerálódását. Gyulladáscsökkentő hatású és fokozza az immunrendszer védekezőképességét is.
- Klinikai hatásának köszönhetően csökkenti az ödémát, így az ödéma okozta feszülő érzést és az izomfájdalmakat is. Fájdalomcsillapító hatású, valamint felgyorsítja a nehezen, vagy egyáltalán nem gyógyuló sebek gyógyulását.
A lézerterápia alkalmazása
A lézerterápia fájdalommentes kezelési forma, ami jól kombinálható fizikoterápiával. A terápia nem okoz semmilyen sérülést, nem ad át fertőzést a betegek között, nincsenek allergiás reakciók és nem okoz sugárterhelést sem. A krónikus megbetegedésekre szedett gyógyszerek mennyisége csökkenthető vele, ezenkívül előnye, hogy nincs negatív mellékhatása. A lézerterápia több területen is alkalmazható:
- sportsérülések, baleseti sérülések kezelésére, ami által csökken a fájdalom és a duzzanatok mértéke
- rándulás vagy ficam kezelésére
- izom és ízületi sérülések kezelésére
- reumatológia területén a heveny és a tartós gyulladások kezelésére is alkalmazható, segítségével csökkenthető a fájdalom és javíthatók a funkciózavarok
- ideggyulladások esetén
- bőrgyógyászati problémák kezelésére
Egy kezelés időtartama 3-6 perc. Akut megbetegedések esetén elegendő néhány alkalom, de vannak olyan régóta fennálló, esetleg krónikus, állandó fájdalommal járó betegségek, melyek esetén már a kezelési idő hosszabb, akár több hetet is igénybe vehet.
Mikor nem alkalmazható a lézerterápia
Fontos a terápia megkezdése előtt felmérni, hogy milyen alapbetegségekkel rendelkezik a páciens, hiszen vannak olyan kizáró okok, amik miatt a lézerterápia nem alkalmazható. Ilyen esetek amikor a betegnek súlyos véralvadási gondjai vannak, rosszindulatú daganatos megbetegedésben, vagy gombás bőrbetegségben szenved. Szintén nem alkalmazható festékes anyajegy területén, pajzsmirigy és mell területén, valamint lázas megbetegedések során.